annebebekdostu tatil

AnneBebekDostu tatil

İyi bir tatil, beklentilerimizi karşılayan tatildir. Hepimizin bir tatilden beklentileri farklı olduğuna göre seçimlerimiz de farklılık gösterir. Peki çocuklu iyi bir tatil nasıl olur desem eminim pek çoğumuz benzer yanıtlara yöneliriz. Çocuklar için bol oyun alanı, bebekli bir aile iseniz belki daha sakin bir otel mi beklentiniz? Belki de çocuklar için yardımcı  birinin tatilinize katılması?

Tatilin annebebek/çocuk dostu olması büyük ölçüde size bağlı. Başkalarından beklediklerinizin sayısının fazla olmasının, tatili de strese sokacağına inanıyorum. Gittiğiniz tesisten ne kadar çok destek beklerseniz mutsuz olma şansınız o kadar yüksek. Tavsiyem rahat olun. Emin olun çocuklarınız eğlenecek pek çok aktivite bulacaklardır ya da kendileri yapacaklardır. Uyku saatleri, yemekler gibi konularda biraz esnek olabilirsiniz tabiki bu düzeninizi ve kurallarınızı hiçe saymak anlamına gelmiyor.

rahat bir tatil için benden birkaç öneri;

  • ailenizin yaşam tarzına uygun bir tatil planlayın. Çok kuralcı ve titizseniz kamp tatili seçmeniz sizi hayal kırıklığına uğratabilir.
  • tatil öncesi mümkün olduğunca kısa tutacağınız bir ihtiyaç listesi yapın. Hatta tekrar gözden geçirirken biraz daha kısaltın. Kim tatilde onca eşya ile uğraşmak ister ki listenizi ihtiyaçlarınızla sınırlı tutun.
  • Çocuklarınızın temel ihtiyaçlarını gözeterek onların da bir parça size ayak uydurmalarında sorun yok. Uyku saati bir gün geciktiyse dünyanın sonu değil.
  • Süprizlere hazırlıklı olun ve onlardan keyif almaya çalışın. Hava yağmurluysa ne çıkar, alın kitabınızı kahvenizi ohhh. Çocukları da bir gün babası eğlendirsin.

Bizim tatilden beklediğimiz gündelik yaşamdan ve iş/şehir stresinden bizi uzaklaştıracak bir ortam ve güzel yemekler. Böyle bir tatil güzel bir tatil bizim için. Gerisinin iyi ya da kötü olması tatilimizin güzellik derecesini etkiler yalnızca ama tatil hep güzeldir bizim için.

iyi bir yaz geçirmeniz dileğiyle iyi tatiller……

71484b78-af8c-4b8d-9d04-0ba261022e24

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s