çalışan annelerin gücü adına..

Hayat anne ile başlar…

Minik bir kalp atmaya başlar önce annenin şefkatli bedeninde, anne aylarca sever, saklar, korur. Sonra minik bir bedende büyük bir yaşama can verir anne..

Anne kadındır, kadın çalışkandır, güçlüdür, duygusaldır. Anne, şefkatlidir, üretkendir, yaratıcıdır. Motivasyonu ve disiplini yüksektir. Anne sevgisi ve anlayışı sınırsızdır. Annelik çok güçlü bir enerjidir. Anne enerjisini yayar etrafına. Bulaşıcıdır. Bu enerjiyi görebilenler, kendi enerjilerine katıp yükselirler.

Erkek egemen iş dünyasında, dişiyle tırnağıyla yer bulur kendine kadın. İş görüşmesinde sorular başlar; evli misiniz? Çocuğunuz var mı? Önümüzdeki bir yıl içinde çocuk planınız var mı? Ev hayatında sorumluluk yükünün annede olması sebebiyle, erkeğin bir ailesinin olması önemsenmezken, kadının evli ve çocuklu olması iş yaşamında büyük bir engel olarak görülür. Evde de sorumlulukları büyüktür çünkü annenin, işine gerekli zamanı ve ilgiyi verememesinden endişe edilir. Halbuki anne on kaplan gücündedir; kendi yaşamını, ailesinin yaşamını ve iş hayatını aynı anda başarı ile organize eder.

Ezber bir bakış açısıdır; iş hayatında anneyi “engel”li olarak görmek. Bu negatif çıkarımdan pozitif bir sonuç elde etmek güçtür. Annenin on kaplan gücünden iş hayatında yararlanabilmek için bu ezberi bozmak, bakışlarımızın açısını değiştirmek gerekir. Anne’yi engel’li yerine “doğuştan yetenekli” olarak gören bir pozitif çıkarımla yola çıkılırsa annenin yaratıcı gücünün iş hayatında da kendini göstermesine fırsat verilir. 

Çalışan bir kadın olarak benim annelik hikayem 4 ay önce oğlum Meriç ile başladı. Hayatımın en güzel sürprizinin, hayatımdaki en güzel motivasyon olacağını o gün bilmiyordum. Bugün hayatımı rahatlıkla Meriç’den önce ve Meriç’den sonra olarak ayırabilirim. Meriç’den sonraki Duygu daha pozitif, daha motive, daha anlayışlı, daha sabırlı, daha dayanıklı ve DAHA MUTLU.

FullSizeRender (1)

 Oğlum, benim için büyük bir ilham kaynağı oldu. Tarifsiz bir enerji ile içim içime sığmadı. AnneBebekDostu projesi için parmaklarım klavye ile buluşuverdi.

AnneBebekDostu, iş hayatında ve özel hayatta annelerin enerjilerini en üst seviyede gösterebilmelerine fırsat vermektir. Annelerin ve bebeklerinin hayatlarına yapılan küçük dokunuşlarla onlara daha mutlu ve motive olma fırsatı vermektir. Mutlu anneler mutlu çocuklar, mutlu çocuklar mutlu bireyler, mutlu bireyler, mutlu toplumlar demektir. Bir toplumu yüceltmenin en temel yolu anneleri bilgi, görgü ile donatmak ve onların mutlu olmalarını sağlamaktır.

Mutlu bireyler ve mutlu toplumlar için çalışan annelerin on kaplan gücü adına herkesi AnneBebekDostu olmaya davet ediyorum.

 

 

1 thought on “çalışan annelerin gücü adına..”

  1. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Ben de çalıan bir anneyim. Anne olmadan önce gerçekten birçok şey yorucu geliyordu yapmaya halim kalmıyordu. Ancak oğlum doğduktan sonra çok daha motive olmaya başladım herşeye ve gittiği yerler, yaptığım işler, çalışma hayatı bana külfet olmamaya başladı. Allah herkese nasip etsin. Çok güzel bir duygu.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s